Uroczyste zakończenie roku szkolnego- pożegnanie klas 6

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/16- klasy młodsze

 

Życzenia Prezydenta Witolda Wróblewskiego na zakończenie roku szkolnego 2015/16

 

Warsztaty "Cup song"
Gimnazjum 7 rozpoczeło kolejną edycję warsztatów „CUP-SONG”. Tym razem wraz z grupą teatralną „Siódemeczka” odwiedzili naszą szkołę. To pierwsze tego typu warsztaty w tak licznych zespołach. Praca jest bardzo intensywna i głośna (klaskanie i stukanie ), co z pewnością wzmacnia efekt łączenia koncentracji i koordynacji z integracją i zabawą. Jest to również świetny trening wzajemnego uczenia się czyli „dzielenia się dobrem”.
 

Najlepsi w roku szkolnym 2015/16

 
 
więcej zdjęć w galerii

Klasa IVA na dwudniowej wycieczce w Mikoszewie

Dnia 15 czerwca 2016 roku uczniowie klasy IVA wraz z wychowawcą Pawłem Grynis oraz pedagogiem szkolnym Dorotą Burdynowicz wybrali się na dwudniową wycieczkę rekreacyjno – sportową do Mikoszewa k.Stegny. W trakcie jej trwania dzieci uczestniczyły w blisko 3 godzinnej grze terenowej połączonej ze strzelnicą paintballową w pobliskim lesie, plażowały na plaży, a wieczorem spotkały się przy ognisku. Uczniowie mieszkali w przepięknych piętrowych domkach w ośrodku "Leśny Zakątek", przy samym lesie i 15min od plaży. Wycieczce towarzyszyło mnóstwo uśmiechu i dobrej zabawy.
 

Olimpiada sportowa Przedszkolaków
 
Dnia 10.06.2016 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły nauczyciel WF– Paweł Grynis zorganizował Olimpiadę Sportową pod hasłem „Ruch to zdrowie”. W rozgrywkach udział wzięły dzieci z przedszkoli nr 19, nr 31, nr 18 oraz sześciolatki klasy IA naszej SP 14.Zawody odbywały się w formie wyścigów rzędów, a mali sportowcy rywalizowali w 6 osobowych zespołach. Zadaniem każdego teamu było jak najszybsze pokonanie
wyznaczonego toru przeszkód. Po 8 konkurencjach najwięcej punktów uzyskali uczniowie klasy IA, nieznacznie pokonując odpowiednio dzieci z przedszkoli 18,31 oraz 19. Na koniec każdy zespół otrzymał pamiątkowy puchar oraz dyplom, a każdy uczestnik zabawy (łącznie z kibicami) otrzymał słodki upominek. Najważniejsza była dobra zabawa oraz uśmiech, miejmy nadzieję, przyszłych sportowców!
 
 
Dzień dziecka na sportowo
W dniu 01 czerwca 2016 roku z okazji dnia dziecka nauczyciele Wychowania Fizycznego Andrzej Rusznicki i Paweł Grynis zorganizowali zawody sportowe pod hasłem „Dzień sportu” w naszej szkole. Rozgrywki były podzielone na kilka części. Zaczęło się od turnieju piłki nożnej chłopców na dużym orliku, w którym zwyciężyli uczniowie IVB przed IIIA oraz IIIB. Następnie na małym orliku rywalizowały w 6 konkurencjach biegowych klasy I oraz II w tzw. wyścigach rzędów. W rywalizacji klas II triumfowała klasa IIC, natomiast wśród pierwszaków zwyciężyła IA. Po kilku minutach przerwy ponownie rozgrywki zawitały na duży orlik, a tam w turnieju piłki nożnej chłopców I miejsce zajęli uczniowie VC przed IVA i VB. W tym samym czasie na sali gimnastycznej trwał turniej ringo dziewcząt klas IV i V. Po zaciętej walce zwyciężyły dziewczyny z klasy IVA. Na koniec do rywalizacji przystąpili chłopcy z klas VIB i VIC. W meczu piłki nożnej (2x25min) po wyrównanej grze zwycięskiego gola w doliczonym czasie drugiej połowy zdobył reprezentant VIC Filip Jewdokim zapewniając zwycięstwo swojej drużynie.

Dzień Sportu w naszej szkole

 

Kochana mamo ♡♡♡ za przeszłość i przyszłość, za wszelkie trudy i starania

składam Ci dzisiaj podziękowania...

podobno rewelacyjny Dzień Matki...
sprawdź na Facebooku

   W dniu 20.05.2016r. uczniowie klasy IVA – Michał Maliński, Sebastian Brzuziewski oraz Kacper Pryłowski pod okiem wychowawcy Pawła Grynis wzięli udział w IV Międzyszkolnym Konkursie „Czwartoklasiści przepisy znają i je przestrzegają”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 19. Turniej obejmował zakres udzielania I pomocy przedmedycznej oraz sprawdzał wiedzę z zakresu ruchu drogowego (m.in. budowa roweru, podstawowe manewry na drodze, rodzaje skrzyżowań i znaków drogowych). Chłopcy do samego końca walczyli o jak najwyższą lokatę w konkursie i w konsekwencji zajęli wysokie III miejsce, tracąc zaledwie 0,5pkt do miejsca II. Brawo!
 
 

Międzyszkolny Turniej Przyrodniczo – Matematyczno – Sportowy po raz drugi
W czwartek, 19 maja, w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu odbyła się 2. edycja Turnieju Przyrodniczo – Matematyczno – Sportowego, w której wzięły udział drużyny ze Szkół Podstawowych nr 1, 4, 12, 14, 15, 16, 23. Jego organizatorami byli nauczyciele: Małgorzata Adamowicz, Iwona Włoch i Paweł Grynis. Przygotowano dla uczniów testy z zadaniami przyrodniczymi i matematycznymi, które w pierwszej kolejności zostały wykonane przez zespoły szkolne, a następnie przeprowadzono zawody sportowe, które polegały na wykonaniu zadań sprawnościowych w jak najszybszym czasie. Przy okazji współzawodnictwa sportowego uczniowie świetnie się bawili w przyjaznej atmosferze, zgodnie z zasadami fair play. Duch walki towarzyszył do ostatnich minut.  Na podstawie zsumowanych punktów wyłoniono MISTRZA turnieju. Ten zaszczytny tytuł przypadł w udziale Szkole Podstawowej nr 4. Różnice w punktach między szkołami były niewielkie, co świadczy o dobrym przygotowaniu uczniów i dużym zaangażowaniu w podejmowaniu wyzwań konkursowych. Nagrodami w turnieju były ciekawe książki  o najpiękniejszych miastach świata i najciekawszych miejscach w Polsce dla każdego uczestnika oraz dyplomy okolicznościowe, a także podziękowania dla nauczycieli. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie w Szkole Podstawowej nr 14 na trzeciej edycji turnieju.
info-elbląg/; http://info.elblag.pl/17,45677,Miedzyszkolny-Turniej-Przyrodniczo--Matematyczno--Sportowy-po-raz-drugi.html
 
 

 

WYCIECZKA  DO CENTRUM  NAUKI  EXPERYMENT
12.05.2016 r. klasa I a, I b  i I c  wybrały się na wycieczkę  do  centrum  nauki  Experyment w Gdyni. Jest to miejsce, gdzie pierwszaki miały szansę na naukową zabawę przy interaktywnych stanowiskach takich jak: hydroświat,  drzewo życia , niewidoczne siły, akcja: człowiek oraz wynalazki Leonarda da Vinci. Uczniowie bawili się doskonale, jednocześnie zdobywali wiedzę z różnych dziedzin nauki.  Na własnej skórze mieli możliwość doświadczyć trzęsienia ziemi  czy  też  poznać  tajniki  funkcjonowania  ludzkiego  ciała. Korzystając  z  pięknej pogody  klasy pierwsze wybrały  się również  na plażę. Wszyscy  wrócili z wyprawy zadowoleni  i pełni  wrażeń.
 

Obchody "Dni Europy"

 Więcej informacji: tutaj
Dzień Ziemi jest wspaniałą okazją, by podjąć każdy temat dotyczący szeroko rozumianej kondycji konsumpcyjnego społeczeństwa i działań na rzecz poprawy naszego środowiska życia. Co roku nasza szkoła bierze aktywny udział w obchodach tego święta ustanowionego na 22 kwietnia. Tak też i było w tym roku. Uczniowie klas IV – tych przygotowali przedstawienie pt.,,Śmieciu precz”, w którym poruszona była problematyka segregacji odpadów, tempa wzrostu ilości śmieci na świecie oraz recyklingu. Kwintesencją i podsumowaniem zagadnień związanych z zaśmiecaniem naszej planety była rada dla wszystkich ludzi, aby odpady, które codziennie gromadzimy w naszych domach, poddawane były przetwarzaniu. Jest to sposób na to, aby ograniczyć produkcję śmieci. Potrzebna jest jednak  świadomość , że tylko my możemy uczynić świat piękniejszym. Słowa wiersza nawołujące do poszanowania i miłości przyrody powinny stanowić nasze credo życiowe. ,,Kochaj przyrodę! Szanuj przyrodę!” - te słowa kierujemy do wszystkich. Niech będą one drogowskazem na ścieżkach naszego życia, którymi podążamy.  (Małgorzata Adamowicz, Iwona Włoch)         
 
                                                                            
9 maja uczennice klasy III A /Natalia Litwin, Magdalena Sokołowska, Aleksandra Gawenda oraz Martyna Bułak/ wzięły udział w Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej organizowanym przez Niepubliczną Szkołę Podstawową i Oddział Przedszkolny im. Kaprów Polskich w Suchaczu. Honorowy patronat objęli: 16 Batalion Dowodzenia z Elbląga oraz Orkiestra Wojskowa z Elbląga. Było super: śpiewanie, jedzenie, zwiedzanie tym bardziej, że nasze uczennice zajęły III MIEJSCE. Gratulujemy!
 

Wizyta w szkole muzycznej
Uczniowie klasy IVA w dniu 06.05.2016r. odwiedzili Zespół Państwowych Szkół Muzycznych przy ul.Traugutta 91. Celem wyjścia był koncert „W krainie muzyki”, dzięki któremu dzieci zostały wprowadzone w bajeczny świat muzyki , poznały zasady działania wielu dotąd nieznanym im instrumentów takich jak fortepian, skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, gitara, flet, obój, klarnet, fagot, saksofon, trąbka, róg, puzon czy perkusja. Najwięcej emocji dostarczył uczniom końcowy pokaz muzyki do popularnej „Mission Impossible” przez zespół uczniów ze szkoły muzycznej.
 

Miejski Finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
W dniu 26 kwietnia 2016r. uczniowie naszej szkoły – Aleks Tyburcy, Piotr Banach, Sara Mazur i Patrycja Marguardt pod okiem opiekuna Pawła Grynis wzięli udział w Miejskim Turnieju Finałowym Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym organizowanym w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 przy ul. Polnej przez Urząd Miejski w Elblągu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz elbląską policję. Do turnieju przystąpiło 16 drużyn ze szkół podstawowych. Uczniowie musieli się zmierzyć z testem z przepisów ruchu drogowego, pomocą przedmedyczną, jazdą rowerem po miasteczku rowerowym oraz torem przeszkód . Po trudnym bojach reprezentacja SP 14 zajęła miejsce w środku stawki, uzyskując najlepszy wynik spośród wszystkich szkół w konkurencji – pomoc przedmedyczna.
 

 

Koncert pieśni patriotycznej "Witaj, majowa jutrzenko!"

 

Obchody Dnia Św. Jerzego
Wprawdzie Dzień Św. Jerzego wypada 23 kwietnia, jednak w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu dzień ten obchodzono 26 kwietnia. Było czerwono jak płatki, a zielono jak liście róż- najpiękniejszego z kwiatów, ale przede wszystkim symbolu Anglii. Wiele osób tego dnia ubrało się na czerwono lub na zielono. Także grono pedagogiczne pięknie zaprezentowało się w barwach czerwieni.
Uczniowie mieli okazję poznać dzieje Św. Jerzego w oparciu o legendę „Św. Jerzy i smok”, którą w oryginalny sposób, jednego aktora, przedstawiła Katarzyna Witkowska- nauczyciel zajęć komputerowych. Całość odbyła się w oparciu o prezentację multimedialną, w tle z muzyką Jacka Kaczmarskiego „Przyczynek do legendy Św. Jerzego”. Nasz aktor, który miał miecz, hełm i tarczę- atrybuty prawdziwego rycerza, pokonał „strrrasznego” smoka. Impreza ta pozwoliła uczniom w bardzo obrazowy, ale przede wszystkim ciekawy sposób poznać symbole Anglii- różę i flagę.
Uroczystość była też okazją do podziwiania cudownych róż stanowiących element dekoracji, wykonanych wcześniej przez dzieci i rodziców naszej szkoły. Nagrodzono klasę 1a, której to kwiat została wybrana „najbardziej wyjątkową różą”. Na zakończenie wykonano wspólne zdjęcie grona pedagogicznego i dziewczynek z klas I-III ubranych w barwach czerwonych i różowych.
Zwieńczeniem obchodów Dnia Św. Jerzego był mini happening, podczas którego na szkolnym boisku uczniowie zaimprowizowali „żywą różę”, a wszystko zostało uwiecznione okiem kamery. (patrz: galeria zdjęć)
 
 
artykuł: https://info.elblag.pl/17,45319,Obchody-Dnia-Sw-Jerzego-w-SP-nr-14.html
Wycieczka na stadion piłkarski Energi w Gdańsku
Dnia 20.04.2016 roku klasy IVA, IVB, VA oraz VI wraz z wychowawcami wyruszyły w podróż autokarową do Gdańska. Głównym celem wycieczki było zwiedzenie stadionu Energi (dawniej PGE Arena) w Gdańsku Letnicy. Trasa zwiedzania obejmowała zakątki i lokalizacje, których zwykły kibic nie zobaczy przychodząc na mecz. Uczniowie mieli szanse zajrzeć do szatni zawodników (w której w przeszłości przebywały takie sławy jak Leo Messi, Neymar czy Andres Iniesta), sali konferencyjnej w której przed i po meczach występują trenerzy drużyn, kaplicy stadionowej, strefy mixed zone, czyli miejsca z którego zawodnicy wychodzą na boisko. Dzieci mogły również wejść w pobliże samej murawy i zasiąść na ławkach rezerwowych drużyn. Tour po stadionie obejmował również wizytę w lożach VIP oraz restauracji ATOM CLUB. Zwiedzanie stadionu zakończyło się w T29Sports Bar & Restaurant – największym w Polsce pubie kibica. Po silnej dawce emocji związanej ze stadionem uczniowie odwiedzili także Park Prezydenta Ronalda Reagana, a dokładniej wielki plac zabaw z licznymi atrakcjami.
 

Przedszkolaki zaśpiewały po raz trzeci
W piątek, 22 kwietnia, odbył się 3. Przegląd Piosenki Przedszkolnej organizowany przez Szkołę Podstawową nr 14 w Elblągu. Na scenie wystąpiły zespoły z Przedszkoli nr 3, 6, 14, 18, 19 i 23. Głównym założeniem imprezy była integracja środowiska lokalnego i popularyzacja piosenki przedszkolnej.  Uczestnicy prezentowali piosenki, również w języku angielskim, z repertuaru dziecięcego o dowolnej tematyce. Mali artyści śpiewali z wielkim zapałem, zachwycali strojem i choreografią. Wspaniałe występy, uśmiech na twarzach oraz wspólna zabawa stworzyły wiosenny i bardzo radosny klimat imprezy. Wszystkie dzieci biorące udział w przeglądzie oraz ich opiekunowie otrzymali dyplomy, słodycze i drobne upominki. Koordynatorkami imprezy były nauczycielki: Maria Michałek, Beata Kuczuro- Waszak i Beata Mazurowska. Przegląd ten był wydarzeniem muzycznym, na którym przedszkolaki mogły zaprezentować wokalne umiejętności przed szerszą publicznością, przełamać strach przed występami publicznymi, ale przede wszystkim dobrze się bawić. Gorąco dziękujemy małym wykonawcom, a rodzicom i opiekunom gratulujemy zdolnych dzieci i życzymy wielu udanych prezentacji. Do zobaczenia w przyszłym roku! (patrz: galeria zdjęć)
 
Był dym, syreny, a w środku dziecko
  W Szkole Podstawowej nr 14 z okazji drugiej wizyty, delegacja bułgarska zostala przywitana po staropolsku chlebem i solą. Po części artystycznej i zwiedzaniu placówki usłyszeli kilka dzwonków. W jednej z sal lekcyjnych pojawiły się kłęby dymu, nagle słychać było wycie strażackich syren i nadjeżdżający ambulans. Tłum dzieci ruszył korytarzami w kierunku drzwi wyjściowych, a za nimi bułgarscy goście. Jednego ucznia zabrakło. Rzucili się mu z pomocą elbląscy strażacy i chwilę później wynieśli go z kłębów dymu.
  Akcja prawie jak z filmu. Elbląscy strażacy odegrali dziś swoje role znakomicie, bowiem przeprowadzona przez nich ewakuacja była naprawdę spektakularna i choć wyreżyserowana, wyglądała bardzo wiarygodnie, wprawiając w osłupienie zdziwionych przechodniów. Tak właśnie się działo u nas 21 kwietnia 2016 roku, kiedy to mieliśmy pokaz próbnej ewakuacji szkoły.
(info: portEl.pl: https://www.portel.pl/artykul.php3?i=89598)

 

PRZEGLĄD  PIOSENKI  WIOSENNEJ
  Wokół  nas coraz więcej oznak wiosny, kwitną pierwsze kwiaty, słychać śpiew ptaków, a na naszych twarzach coraz więcej radości. Nasi uczniowie klas I– III pokazali swoją radość z nadejścia wiosny biorąc udział w Przeglądzie Piosenki Wiosennej, który odbył się w środę 23 marca. Repertuar obejmował mniej i bardziej znane piosenki. Mogliśmy usłyszeć piosenkę „Wiosna wkoło” z repertuaru Skaldów, „Była sobie żabka mała”, „Wiosna w błękitnej sukience” i wiele, wiele innych. Wszystkie piosenki wprowadziły publiczność w radosny, wiosenny nastrój. Podczas Przeglądu Piosenki Wiosennej gościliśmy przedszkolaków z Przedszkola nr 18. Mamy nadzieję, że maluchy bawiły się doskonale i miło będą nas wspominać. Bo przecież kiedy wiosna wkoło, wszyscy uśmiechają się wesoło! (galeria)
Wizyta w Bibliotece Pedagogicznej uczniów IVA
   W dniu 17.03.2016r. klasa IVA odwiedziła Warmińsko - Mazurską Bibliotekę Pedagogiczną w Elblągu. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, których tematem było "Bezpieczeństwo w komunikacji i mediach - ochrona danych w Internecie". Dzieci poznały konsekwencje zamieszczania w serwisach społecznościowych zbyt wielu informacji na swój temat, dowiedziały się jakie zagrożenia i ograniczenia związane są z korzystaniem z komputera i internetu oraz zrozumiały jakich danych nie należy upubliczniać w sieci. Na koniec mini - wycieczki klasa mogła zwiedzić wiele ciekawych pomieszczeń w Bibliotece, które na co dzień dostępne są tylko na pracowników.
 
Kiermasz wielkanocny 
  15 i 16 marca w naszej szkole odbył się kiermasz ozdób i dekoracji świątecznych wykonanych przez uczniów oraz ich rodziców. Można było kupić stroiki wielkanocne, pisanki wykonane różnymi technikami, piękne kartki świąteczne, zajączki, kurczaczki, baranki, które z pewnością będą ozdobą świątecznego stołu. Na stoiskach nie zabrakło pachnących ciast. Do zakupów zachęcały uczennice należące do Koła Miłośników Książki. Rodzice mogli także obejrzeć przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Dochód z kiermaszu zasilił konto Rady Rodziców. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoiska.
Podczas kiermaszu został również rozstrzygnięty konkurs dla rodziców na najsmaczniejsze ciasto wielkanocne.
Oto lista nagrodzonych mam:
p. Iwona Sułkowska- Nieciecka z kl. I c oraz p. Katarzyna Krawczyk z kl. V a.
Gratulujemy!
    
 
 
  W piątek 18 marca w naszej szkole odbyła się Olimpiada Matematyczna. Brało w niej udział po dwóch uczniów z klas: IVa, IVb, Vb, Vc, VIb i VIc. Uczniowie mieli do wykonania zadania rachunkowe jak i geometryczne układanki.
 I miejsce zdobyli uczniowie z klasy Vc
 II miejsce - uczniowie z IVa
 III miejsce - uczniowie z IVb.
 Uczestnicy jak i publiczność bawili się znakomicie.
 Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
Z wizytą w Przedszkolu nr 31
W piątek, 11 marca uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu udali się do Przedszkola nr 31
z przedstawieniem pt. „Czerwony Kapturek”
 
 
 

Bezpieczny Elbląg
  W poniedziałek, 7 marca uczniowie klasy II c SP nr 14 w Elblągu wzięli udział w imprezie pod patronatem Prezydenta Witolda Wróblewskiego w ramach realizowanego programu „Bezpieczny Elbląg”. Zabawa pod hasłem „Jestem widoczny na drodze” odbyła się w hali CSB przy ul. Grunwaldzkiej. Grupa uczniów naszej szkoły zaprezentowała swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Dzieci otrzymały słodkie niespodzianki.
 
Klasa IVA w Kinie Światowid
  W dniu 04.03.2016r. uczniowie klasy IVA wybrali się do kina Światowid na film familijny "Bella i Sebastian 2". Seans przedstawiał liczne przygody tytułowego chłopca - Sebastiana oraz jego psa Belli, którzy udali się na poszukiwania zaginionej przyjaciółki. Film obfitował w wiele śmiesznych dialogów, które zresztą trafnie wyłapywali nasi uczniowie. W opinii dzieci cała mini-wycieczka do kina była bardzo miła, a przedstawiony spektakl określili jako fajny i przyjemny.
 
W poniedziałek, 29 lutego w Ratuszu Staromiejskim odbyła się konferencja- „Elbląskie szkoły przyjazne sześciolatkom”. Zaproszeni rodzice mogli skorzystać z porad psychologów, pedagogów, logopedów oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.Wszyscy zainteresowani mieli również okazję do zapoznania się z przygotowaną ofertą edukacyjną i opiekuńczą elbląskich szkół. Naszą "czternastkę" godnie reprezentowała uczennica klasy I a- Zuzanna Sielska wraz z mamą, panią Kamilą Sielską.
 
Mistrzowie parkietu - Elbląska Liga Tańca
Uroczysty przemarsz wszystkich uczestników – tak rozpoczął się II i ostatni turniej Elbląskiej Ligi Tańca, który rozegrany został w piątek, 18 grudnia w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Elbląska Liga Tańca to projekt, w ramach, którego przez 8 miesięcy dzieci z klas trzecich, trzech szkół podstawowych  uczyły się tańca towarzyskiego. Zajęcia odbywały się na szkolnych salach gimnastycznych i prowadzili je doświadczeni instruktorzy – w naszej szkole Patrycja Dyrmo-Kowalczyk.  Piątkowy turniej był podsumowaniem całego przedsięwzięcia i sprawdzianem nabytych umiejętności. Turniej rozpoczął się bardzo dynamicznie, niespodzianką czyli pokazem tańca nowoczesnego przygotowanym przez uczestników projektu. W krótkiej choreografii do utworu „Timber” zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14 i nr 19, a po nich dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 zatańczyły układ do piosenki „Toca, toca”. Po pokazach przyszedł czas na rywalizację. Wszystkie trzy szkoły tańczyły trzy tańce standardowe – walc angielski, walc wiedeński i quickstep oraz trzy tańce latynoamerykańskie czyli sambę, cha-chę i jiva. Prezentację oceniała trzy osobowa komisja, która przyznawała punkty za każdy taniec. Spośród wszystkich uczestników wyłoniono najlepszych. Przedstawiciel każdej szkoły otrzymał medal.
    I miejsce – Mateusz Tocha z SP 8
    I miejsce – Urszula Grądzik z SP 19
 
    II miejsce – Paweł Kozik z SP 14
    II miejsce – Nikola Kodzis z SP 14
    II miejsce – Wiktoria Kostrzewa z SP 8
 
    III miejsce – Magdalena Sokołowska z SP 14
    III miejsce – Oliwier Bujak z SP 14
 
Za pierwsze miejsce dzieci otrzymały puchary, każdy finalista dostał medal, a wszyscy uczestnicy -   dyplomy i upominki. Dodatkowo każda klasa otrzymała puchar za udział w Elbląskiej Lidze Tańca, złożony na ręce Pań wychowawczyń. Elbląska Liga Tańca realizowana jest w ramach projektu ”Sportowo i aktywnie poprzez taniec” dofinansowany przez Urząd Miasta w Elblągu
 
Klasy III  zakończyły udział w projekcie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Projekt ten był adresowany do uczniów klas III szkół podstawowych w całej Polsce. Zakładał systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu „nauki pływania”. Główne cele projektu to:
-upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci ,
-nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,
-profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy,
-edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.
 
 Szkoda, że zajęcia już się zakończyły!
 
Jasełka inaczej
We wtorek, 22 grudnia w naszej szkole odbyły się klasowe spotkania wigilijne, podczas których uczennice należące do Koła Miłośników Książki składały koleżankom i kolegom bożonarodzeniowe życzenia oraz recytowały wiersze o tematyce świątecznej. Nie zabrakło również kolęd w wykonaniu uczniów klasy II b. Był i Święty Mikołaj, który miał dla grzecznych dzieci słodką niespodziankę. Nad przygotowaniem i przebiegiem tych nietypowych w tym roku jasełek czuwały: Beata Mazurowska i Beata Kuczuro- Waszak. Święta to czas szczególny, który niesie ciepło, radość i spokój, wypełniony wzajemną życzliwością i niezwykłym nastrojem, którego z całą pewnością nie zabrakło tego dnia w naszej szkole.
 

Konkurs kolęd i pastorałek
17 grudnia 2015 roku uczniowie klas I-VI zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne, śpiewając najpiękniejsze kolędy, pastorałki i współczesne pieśni bożonarodzeniowe. Konkurs podzielony był na dwie części. Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się dzieci z klas I-III. Nasi uczniowie  pięknie śpiewli i równie pięknie wyglądali  w świątecznych, kolorowych strojach  nawiązujących do czasów narodzin Chrystusa.Wykonawców oceniało jury w składzie: Beata Bujak- przewodnicząca Rady Rodziców, Wiesława Witucka- kierownik świetlicy i Dorota Burdynowicz- pedagog szkolny. Uroczystość poprowadziły uczennice klasy VI b- Patrycja Marguardt oraz Aleksandra Chwiej. Po wysłuchaniu wszystkich utworów,  jury postanowiło na każdym poziomie edukacyjnym  przyznać jedną nagrodę. Nagrodzone zostały klasy: I a, II c i III b. Po wręczeniu dyplomów i słodkości młodszym uczestnikom, rozpoczęła się druga część konkursu, w której wystąpili uczniowie klas IV-VI. Widownia mogła posłuchać różnych interpretacji muzycznych klasycznych kolęd i pastorałek takich jak: ,,Cicha noc”, „Lulajże Jezuniu”,  ,,Gore gwiazda Jezusowi”  jak również współczesnych piosenek świątecznych:  „A kto wie…”, „Świąteczne dni”  i wielu innych. W tej grupie uczestników komisja konkursowa postanowiła przyznać: I miejsce uczniom klasy V b, II miejsce dzieciom z wadą słuchu i mowy z klas V a i VI a oraz III miejsce uczniom z klasy Vc. Wszystkim wykonawcom gratulujemy i składamy podziękowania wychowawcom, którzy z wielkim zaangażowaniem  przygotowali do konkursu swoich podopiecznych. (zdjęcia w galerii)
 
Dnia 04.12.2015 roku uczniowie z  klasy 1b i 5a wraz z wychowawczyniami postanowili spędzić Mikołajki w kinie Światowid. Na dzieci w sali kinowej  czekała Śnieżynka, która przygotowała dla nich zagadki i konkursy ze słodkimi nagrodami. Śpiewano również piosenki o tematyce świątecznej. Nie zabrakło także Mikołaja, który wręczył każdej klasie grę planszową. Na koniec imprezy, dzieci obejrzały film pt. „Święty Mikołaj dla wszystkich”, opowiadający o wyprawie pełnej niebezpieczeństw trzech młodych zwierzaków. 
 
  
WARSZTATY BOMBKOWE
W środę, 25 listopada uczniowie klas -  I a, I b, I c i II b mieli okazję  uczestniczenia w kreatywnych warsztatach ozdabiania bombek.  Dzieci własnoręcznie malowały szklane kule, wyczarowując na nich wspaniałe motywy zimowe oraz bożonarodzeniowe.  Malowidła zostały obsypane kolorowym brokatem, przez co nabrały świątecznego blasku  i zapakowane do pudełka. Samodzielnie wykonane przez dzieci bombki będą wspaniałą ozdobą domowych choinek lub prezentem dla najbliższych. (zdjęcia w galerii)
Magia świetlika
 W środę w Szkole Podstawowej nr 4 w Elblągu odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno –Literackiego „Jestem widoczny – jestem bezpieczny na drodze”, promującego zagadnienia bezpieczeństwa ucznia w ruchu drogowym, w szkole i w domu „Żyj, ucz się i baw bezpiecznie”. Były tam również uczennice klasy IIIa, które zajęły super miejsca w :
Kategoria hasło:
I miejsce: Natalia Litwin - SP 14./IIIa/
II miejsce: Szymon Pelica - SP 4.
III miejsce: Magdalena Sokołowska - SP 14./IIIa/
Kategoria wiersz:
I miejsce: Dagmara Beksa - SP 16.
II miejsce: Alicja Paziewska - SP 8.
III miejsce: Kaja Lachowska - SP 18, Wiktoria Kostrzewa - SP 8.
Wyróżnienie: Martyna Bułak SP 14/IIIa/,  Aleksandra Gawenda - SP 14,/IIIa/ Agata Deputat -SP 25.
Dnia 18 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej Nr 4 w Elblągu odbyła się uroczystość wręczenia nagród w międzyszkolnym konkursie plastyczno- literackim „Jestem widoczny -jestem bezpieczny na drodze”, zorganizowanym wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Elblągu, w ramach programu „Żyj, ucz się i baw bezpiecznie”. Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń naszej szkoły- Bartosz Wiktoruk z klasy I „a”,  który zajął I miejsce w kategorii plastycznej!
Wielkie brawa dla naszego sześciolatka! 
Międzyszkolna Olimpiada Logopedyczna w SP nr 14
W czwartek, 26 listopada w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu została zorganizowana po raz drugi Międzyszkolna Olimpiada Logopedyczna. Uczniowie klas szóstych ze szkół nr 12, 14, 15, 16 i 25 zmierzyli się w pięciu konkurencjach „łamiących” głowy i języki. Zgodnie z założeniem pomysłodawczyni i organizatorki uroczystości Agnieszki Karolkiewicz, szkolnej logopedki, przedsięwzięcie to miało zachęcić młodzież szkolną do lepszego poznania mowy ojczystej i poprawnego posługiwania się nią na co dzień. W komisji, która czuwała nad przebiegiem zmagań „olimpijczyków” zasiadły: Dorota Burdynowicz, Wiesława Witucka oraz Marta Wilk. Zmagania „olimpijczyków” zakończyły się zwycięstwem SP nr 12, drugie miejsce ex aequo SP nr 15, 16, 25, trzecie SP 14. Nagrodą główną dla zwycięzców jest wyjście do kina Światowid na wybrany przez siebie film. Organizatorka kieruje podziękowania dla sponsora.
Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w olimpiadzie!
 
Klasa IV a w ZUO
W dniu 19.11.2015r. uczniowie z klasy IVA odwiedzili Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu mieszczący się przy ul.Mazurskiej. Młodzi adepci uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych z zakresu selektywnej zbiórki odpadów w formie wykładu, ćwiczeń i zabaw, w zajęciach plastycznych z wykorzystaniem odpadów i w lekcji multimedialnej. Na koniec uczniowie mieli okazję zwiedzić cały zakład a dokładniej sortownię, kompostownię, magazyn odpadów niebezpiecznych, plac odpadów budowlanych i wielkogabarytowych oraz składowisko odpadów.
 
 
Dnia 29 października 2015 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu odbyła się uroczysta gala IX edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego „Czyste Wody -Zdrowe Ryby", zorganizowanego przez Polski Związek Wędkarstwa. Wśród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły-Klaudia Nadolska z klasy I „a”, która zdobyła wyróżnienie. To duży sukces dla naszej sześciolatki, której pracę wybrano spośród ponad 200 nadesłanych dzieł. Podczas uroczystości wystąpiła również uczennica naszej szkoły Maria Młodzińska, która zachwyciła gości wspaniałą recytacją utworu o tematyce ekologicznej pt. „Na ratunek ziemi".
 
Serdeczne gratulacje!
 
 
Dzień Edukacji Narodowej w SP nr 14
W środę, 14 października w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu odbyła się uroczystość z okazji  Dnia Edukacji Narodowej. W akademii  wzięli udział: Dyrekcja Szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie. Na wstępie pani Dyrektor złożyła serdeczne podziękowania i życzenia nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. Następnie  nagrodzeni zostali wyróżniający się nauczyciele. Po części oficjalnej nastąpił program artystyczny w wykonaniu uczniów z klasy 2 c oraz z klas piątych i szóstych. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki przy gitarowym akompaniamencie jednego z rodziców- pana Karola Wilenczyc. Pod koniec części artystycznej wystąpiły dwie uczennice naszej szkoły- Partycja Marguardt i Wiktoria Pałeczko w pokazie tanecznym. Wszyscy pracownicy szkoły otrzymali w podziękowaniu od Rady Rodziców symboliczny kwiatek. Nad przebiegiem uroczystości czuwały panie: Dorota Dobies i Katarzyna Staniszewska.
 
Czy umiemy segregować śmieci?
14 października klasa 3 a z p. J.Walas i K. Witkowską poszła na wycieczkę po dzielnicy Zatorze. Zadanie było proste- poszukać pozytywnych i negatywnych aspektów segregacji śmieci przez mieszkańców dzielnicy. Trochę byliśmy zszokowani widząc, jak ludzie "wyrzucają śmieci". Poszczególne miejsca były przez dzieci komentowane i fotografowane. Smutne jest to, że w dalszym ciągu więcej jest miejsc, gdzie nie segreguje się śmieci... Niestety...
 
Lekcja w kinie
W dniu 09.10.2015r. uczniowie klas IVA, IVB, VC, VIA oraz VIB wraz z wychowawcami wzięli udział w lekcji multimedialnej połączonej z seansem filmowym, która odbyła się w kinie Światowid. „Lekcja w kinie" to projekt realizowany przez Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie. W czasie lekcji wykorzystywane były wszystkie możliwości, jakie daje kino i nowoczesna technika audiowizualna. Nie był to suchy wykład, uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, w sposób niemal niezauważalny dla siebie zdobywając wiedzę. "Lekcja w kinie" to multimedialna prezentacja z elementami warsztatu. Składała się z projekcji fragmentów materiałów audiowizualnych (stopklatki i fragmenty filmów, reklam; fotografie i obrazy malarskie), będących ilustracją przedstawianych zagadnień, elementów prelekcji - omówień poszczególnych zagadnień, które w momencie wyjaśniania pojawiały się w postaci plansz, rysunków czy schematów na ekranie kinowym, elementów sprawdzających i utrwalających prezentowane treści. Po pierwszej części nastąpił pełnometrażowy seans filmowy pt. „Łapcię tę dziewczynę”, w czasie którego uczniowie wykorzystywali zdobytą wcześniej wiedzę.
 
,,Samorządy mają głos", czyli wybory w SP nr 14
Po raz drugi Szkoła Podstawowa nr 14 w Elblągu włączyła się w ogólnopolską akcję "Samorządy mają głos" organizowaną przez Centrum Edukacji Obywatelskiej pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem akcji jest wsparcie szkół w organizacji i przeprowadzeniu demokratycznych (powszechnych, równych, bezpośrednich, tajnych, większościowych) wyborów do władz Samorządu Uczniowskiego.  Wybory miały miejsce w środę, 30 września. Odbywały się tak, jak prawdziwe polityczne wybory w naszym kraju. Lokal wyborczy znajdował się w stołówce szkolnej. Wyborcy pobierali karty do głosowania, które po wypełnieniu na specjalnie przygotowanych trzech stanowiskach do głosowania  (gwarancja tajności) wrzucali do urny. Frekwencja wyniosła 94,93 %.  Po wyborach komisja podliczyła głosy. Znamy już nowy samorząd. Przewodniczącą SU znaczną większością głosów została wybrana uczennica kl. VI b Patrycja Marguardt, a jej zastępcami zostali: Kacper Gembal (kl. VI c) i Anna Bogusławska (kl. V b).                                                              
Dzień wyborów był w szkole świętem demokracji. Uczniowie mieli możliwość rozwijania umiejętności związanych z samorządnością. Koordynatorkami akcji były: Marzena Oganowska i Beata Mazurowska. Wszystkim uczestnikom i uczestniczkom wyborów, nowym władzom samorządu życzymy realizacji przedwyborczych obietnic.             
 
Czwartoklasiści w Centrum Rekreacji Wodnej
W dniu 21.09.2015r. grupa chłopców z klasy IVA wraz z wychowawcą uczestniczyła w oficjalnej ceremonii otwarcia Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu przy ul.Moniuszki. Uczniowie mieli okazję zwiedzić poszczególne pomieszczenia nowego Aquaparku oraz kibicować dzieciom i młodzieży z elbląskich klubów sportowych w trakcie pływackiej sztafety. Chłopcy byli pod wrażeniem nowego obiektu i z wielką niecierpliwością czekają na pierwsze zajęcia pływackie w których wezmą udział w bieżącym semestrze.
 
 
 
3. Memoriał Piotra Szustka
14.09.2015 r.  na boisku „Orlik” przy SP nr 14 w Elblągu odbył się 3. Memoriał Piotra Szustka przedwcześnie zmarłego (w sierpniu 2013 r.)  nauczyciela wychowania fizycznego, działacza sportowego. W 3. edycji Memoriału udział wzięły reprezentacje trzech elbląskich szkół podstawowych: SP nr 4, SP nr 25, SP nr 14.  Przy wietrznej pogodzie rozegrano trzy mecze, w których padło wiele bramek.  Było dużo emocji i dobrej zabawy. Najlepszą ekipą Memoriału okazała się drużyna SP nr 4, która wygrała 15:3 z SP nr 25 oraz z gospodarzami 6:4. W meczu otwarcia SP nr 14 wygrała 13:0 z SP nr 25. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami. Zwycięski zespół SP nr 4 zdobył Puchar Dyrektora SP nr 14, druga ekipa Memoriału (SP nr 14) otrzymała Puchar Prezesa Oddziału ZNP w Elblągu, trzeci zespół (SP nr 25) otrzymał Puchar Dyrektora MOS w Elblągu. W zakończeniu Memoriału  uczestniczyła wicedyrektor SP nr 14 Krystyna Jonakowska, która wręczyła zawodnikom nagrody i dyplomy. W imieniu organizatora dziękujemy Robertowi Bieńkowskiemu /MOS/, Dyrektorowi MOS Stanisławowi Szczepańskiemu, Prezesowi Oddziału ZNP w Elblągu Gerhardowi Przybylskiemu za pomoc w organizacji Memoriału i ufundowanie pucharów. Zawody sędziował Paweł Grynis, nauczyciel wychowania fizycznego SP  14. 
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
 "Chcę wam życzyć na początek, by nauka szła jak z płatka, żeby było tyle piątek ile pszczół na polnych kwiatkach. Żeby pochwał było tyle, ile szyszek w gęstym borze. Żeby w szkole było milej, niż nad rzeką, niż nad morzem. Długopisy, wieczne pióra niechaj piszą mądrze, ładnie. I niech skrzypią tak jak żuraw kiedy błąd się gdzieś zakradnie."
 
Wakacje już minęły, ale...
Wakacje już się właściwie skończyły, a my z wielką przyjemnością wspominamy półkolonie zorganizowane w naszej szkole. Był to czas niesamowitego wypoczynku, ale również czas koleżeństwa i przyjaźni. Dzięki naszej kadrze: Pani Dyrektor, Pani Dorota Burdynowicz, Pani Joanna Walas, Pan Paweł Grynis oraz nadzwyczajna pielęgniarka Pani Krysia doznaliśmy przyjemności w poznawaniu świata. A ten świat to Elbląg, Frombork, Kadyny, Sopot, Gdańsk, ale także Bajkowy Świat Kłobuka. Były spacery, a właściwie wyczerpujące rajdy, było kino, były też spotkania z ciekawymi ludźmi. Mamy nadzieję spotkać się za rok.
Uczestnicy

Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer. Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer. Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.

Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Znajdź nas na Facebooku
Powered by Kopage
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem
Powered by Kopage