"Wznoszenie upaja, upadek trzeźwi.
Najczęstszą przyczyną naszych klęsk i sukcesów nie są inni ludzie, ale my sami."
(S.Pacek)

W marcu w Szkole Podstawowej nr 8 w Elblągu odbył się II Międzyszkolny Konkurs Logopedyczny. Uczestnicy mieli za zadanie napisać „Logopedyczne opowiadanie”, czyli wymyśloną przygodę „Życzliwej Żanetki” lub „Rozsądnego Roberta”. W pierwszym przypadku należało użyć jak najwięcej wyrazów z głoską „ż/rz”, a w drugim - z głoską „r”. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowała Maria Młodzińska z klasy VI c, która za swoją Bajkę o rozsądnym rycerzu Robercie Marudzie, co piękną Rozalindę od porwania uratował i dzielnym rycerzem Robertem de Bohaterros został otrzymała I miejsce.

 

 
Bartosz Wiktoruk z klasy 2a to złoty medalista Ogólnopolskiej Stypendiady Wczesnoszkolnej w konkursie matematycznym- I miejsce! Wielki sukces i gratulacje!
Nasze "Orły" z klasy 2a, które zdobyły wyróżnienia w Ogólnopolskiej Stypendiadzie Wczesnoszkolnej, w konkursie "Plastuś"- Zuzanna Sielska, Julia Chochel i Anna Paczkowska. Wielkie brawa!
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny " Najpiękniejsza zakładka do książki" - Anna Paczkowska kl.IIa - wyróżnienie.
Międzyszkolny Konkurs Logopedyczno -Plastyczny " Łamańce językowe w znanych wierszach dla dzieci"- nagroda specjalna- Damian Kodzis, I miejsce- Klaudia Nadolska, wyróżnienia- Lena Zielińska, Bartosz Wiktoruk. Wszyscy laureaci są z klasy II a
Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Techniczny " Ozdoba świąteczna" - Anna Paczkowska kl.IIa - I miejsce, Lena Zielińska kl.IIa - wyróżnienie.
 
Zuzanna Sielska, z klasy 2 a zajęła I miejsce w VII Mikołajkowym Turnieju Judo Tomita CUP, w kategorii wagowej-21 kg.
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO – LITERACKI „JESTEM WIDOCZNY – JESTEM BEZPIECZNY NA DRODZE”
I MIEJSCE: KLAUDIA NADOLSKA Z KLASY 2 A W KATEGORII - OPOWIADANIE I III MIEJSCE: ZUZANNA SIELSKA Z KLASY 2 A W KATEGORII- WIERSZ
 
Miejski Konkurs Plastyczny „ Dzieci mają swoje prawa ”

I miejsce- Julia Chochel z klasy 2 a, II miejsce- Anna Paczkowska z klasy 2 a, wyróżnienie- Klaudia Nadolska z klasy 2 a
 
I miejsce w  Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno - Literackim "Psy i koty-nasi przyjaciele" w kategorii opis
i opowiadanie - Anna Paczkowska z klasy 2a i Bartosz Wiktoruk z klasy 2a,
II miejsce- Klaudia Nadolska z klasy 2a. 
 
 
Ogólnopolska Olimpiada "Olimpusek" z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej
Laureaci z klasy I a: Bartosz Wiktoruk, Zuzanna Sielska, Miłosz Litwin, Joanna Stankiewicz, Klaudia Nadolska i
AnnaPaczkowska
Ania Paczkowska z klasy I a otrzymała wyróżnienie
w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Kwiaty dla naszych mam"
 
  • II miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym "10 zasad bezpiecznego Internetu"- Aleks Tyburcy 6c
  • wyróznienia w międzyszkolnym konkursie plastycznym "10 zasad bezpiecznego Internetu"- Piotr Banach 6c i Marcin Bajkowski 6b
  • III miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie „Czwartoklasiści przepisy znają i je przestrzegają”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 19
Uroczysta gala zakończenia XX konkursu Religijnego Diecezji Elbląskiej
pt. ”Patron dzieł miłosierdzia– św. Wincenty a Paulo”. 
Nasi uczniowie zajęli: 
I miejsce w kategorii mantaż słowno muzyczny w składzie : Oliwier Wildenhain, Kacper Hołody, Alan Wilenczyc,  Kinga Chabowska, Adrian Kokitko,
Sebastian Witkowski, Magdalena Sokołowska, Martyna Bułak,  Natalia Litwin, Antonina Bogusławska, Wiktoria Chudzik
II miejsce w kategrorii plastycznej zdobyła Julia Tyburska
IV miejsce w kategorii wiedza zdobył Aleks Tyburcy
 



W czwartek - 19 maja, w Szkole Podstawowej nr 12 odbył się finał XX jubileuszowego Konkursu selektywnej zbiórki surowców wtórnych. Wśród nagrodzonych znalazła się również nasza szkoła, która zdobyła wyróżnienie! Nagrodę-bon o wartości 700zł, odebrały uczennice klasy I a- Joanna i Katarzyna Stankiewicz. Gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy przez cały rok systematycznie zbierali surowce wtórne!
 

Uczeń klasy IIIb Sielski Jakub otrzymał wyróżnienie za wynik w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny", uzyskał 93,75 punktów. Brawo!!!
III miejscew Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej organizowanym przez Niepubliczną
Szkołę Podstawową i Oddział Przedszkolny im. Kaprów Polskich w Suchaczu uczennice klasy 3A: Magdalena Sokołowska, Ola Gawenda, Martyna Bułak i Natalia Litwin
  • Aleks Tyburcy  kl VI c -  4 miejsce w XX Konkursie Religijnym Diecezji Elbląskiej. Etap diecezjalny – konkurs wiedzy pt. ,,Patron Dzieł Miłosierdzia – święty Wincenty a Paulo”.
Certyfikat "WIEMY JAK! Nowe technologie w szkole."
  • I miejsce w diecezjalnym konkursie montaż słowno muzyczny pt. " Patron Dzieł Miłosierdzia- św. Wincenty a Paulo zajęli uczniowie kl. II c:  Wiktoria Chudzik, Kinga Chabowska, Antonina Bogusławska, Oliwier Wildenhain, Kacper Hołody, Alan Wilenczyc, Adrian Kokitko, Sebastian Witkowski oraz III a Magda Sokołowka, Martyna Bułak i Natalia Litwin,
  • II miejsce w diecezjalnym konkursie plastycznym pt." Patron Dzieł Miłosierdzia- św. Wincenty a Paulo zajęła Julia Tyburska z kl. I c. 
 

 
  • Aleks Tyburcy z klasy VI c zajął I miejsce w międzyszkolnym konkursie pt.: "Magiczne miejsca naszej ojczyzny", 
  • III miejsce w ogólnopolskim konkursie pt.: "W trosce o nasze bezpieczeństwo"
A oto nasze "ORŁY" z klas młodszych...
W VI Powiatowym Konkursie Matematycznym "Mrówa"
tytuł Mistrza Matematyki otrzymał Jakub Sielski z klasy III B
Ogólnopolska 
 
konkurs ortograficzny "Ortografek"
I miejsce- Zuzanna Łukaszewskakl.3B
II miejsce- Natalia Litwin kl.3A
II miejsce- Magdalena
Sokołowska kl.3A
wyróżnienie:
Jakub Sielski kl.3B
i Martyna Bułak kl.3A
Stypendiada
 
 
konkurs czytelniczy "Abecadło"
wyróżnienie uczennice kl. 3A:  
 
Aleksandra Gawenda, 
Natalia Litwin, 
Martyna Bułak, 
Magdalena Sokołowska
konkurs plastyczny "Plastuś" wyróżnienie:
Kinga Paszkowska kl.3A
Wczesnoszkolna
 
 
konkurs matematyczny "Plusik"
wyróżnienie: 
 
Jakub Sielski kl.3B
Natalia Litwin kl.3A
Martyna Bułak kl.3A
Magdalena Sokołowska kl.3A
Paweł Janiszewski kl.3A
 
  • Paweł Kozik uczeń kl. III b zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie pt. "Biblia i przypowieści biblijne"
  • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny - „Mój zwierzęcy przyjaciel. Kocham, nie porzucam"- nagroda - Bartosz Wiktoruk z klasy I A
  • VI Mikołajkowy Turniej Judo dla Dzieci Tomita Cup – I miejsce- Zuzanna Sielska z klasy I A
 
 
  • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny – „ Robimy aniołki z wielką rozkoszą, bo one nam szczęście przynoszą” - wyróżnienie - Anna Paczkowska i Zuzanna Sielska z klasy I a
  • Wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Legendy elbląskie " . uczniowie  klasy I a - Alan Brzezicki, Inez Łaskowska, Błażej Sadkowski, Konrad Skonieczny, Klaudia Nadolska
ROK SZKOLNY 2015/2016
  • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny - „Legendy elbląskie " - wyróżnienia  - Alan Brzezicki, Inez Łaskowska,  Błażej Sadkowski,  Konrad Skonieczny, Klaudia Nadolska, wszyscy uczniowie z klasy I „a”
  • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny - „Czyste Wody -Zdrowe Ryby" - wyróżnienie  - Klaudia Nadolska z klasy I „a”
  • Międzyszkolny Konkurs Plastyczno- Literacki  - „Jestem widoczny - jestem bezpieczny na drodze”- I miejsce w kategorii plastycznej - Bartosz Wiktorukz klasy I „a”
  •  Międzyszkolny Konkurs Plastyczno – Literacki „Jestem widoczny – jestem bezpieczny na drodze”- III miejsce: Magdalena Sokołowska - SP 14./IIIa/- kategoria hasło
  • Międzyszkolny Konkurs Plastyczno – Literacki „Jestem widoczny – jestem bezpieczny na drodze”- I miejsce: Natalia Litwin - SP 14./IIIa/- kategoria hasło
  • III miejsce w turnieju piłki nożnej „O puchar Tymbarku” drużyna SP 14
  • Brązowy medal dla  Kacpra Filipczyka w Biegach Przełajowych klas VI- III miejsce w biegu chłopców klas VI na 800m
ROK SZKOLNY 2014/2015
  •  Laureaci Ogólnopolskiej Stypendiady Wczesnoszkolnej
 konkurs czytelniczy
III miejsce- Jakub Sielski- klasa II b 
wyróżnienie- Natalia Litwin- klasa II a
 
 konkurs ortograficzny
 wyróżnienia- Jakub Sielski- klasa-II b, Maja Jurkiewicz- klasa III b, Kacper Pryłowski– klasa III a
  
konkurs matematyczny
I miejsce- Kacper Pryłowski- klasa III a,
wyróżnienia- Nataia Litwin- klasa II a, Maja Jurkiewicz- klasa III b
  • Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej Olimpus:
7. miejsce Piotr Banach (kl. V c)
7. miejsce Jakub Kapitan (kl. V c)
9. miejsce Aleksander Mikołajewski (kl. V c)
 
  • I miejsce w międzyszkolnym konkursie polonistycznym „W świecie baśni braci Grimm”- drużyny z kl. IV c w składzie: Maria Młodzińska, Damian Kokitko, Kordian Stolarowicz
  • Laureaci Ogólnopolskiej  Olimpiaday Wiedzy „Olimpusek” dla  klas I – III
 Klasy I
-Chabowska Kinga kl.I c-miejsce VII
-Vanessa Staniszewska kl.I b-miejsce IX
-Rabęda Kinga kl. I c-miejsce XI
-Gibas Jakub kl.I b- miejsce XI
-Chudzik Wiktoria kl.I c-miejsce XI
-Radzikowska Julia kl.Ib- miejsce  XIII
-Głowińska Nicola kl.I b-miejsce XII
 Klasy II
-Sokołowska Magdalena  kl.IIa – miejsce III -Litwin Natalia kl. IIa- miejsce IX -Bułak Martyna kl.IIa- miejsce XI Kozik Paweł kl.IIb- miejsce XII -Sielski Jakub kl.IIb -miejsce XIV
 J. angielski
-Litwin Natalia kl.IIa- miejsce XII
 
  • III miejce dla Ameli Białkowskiej z kl IV c w I Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Maryjnej zorganizowanym przez SP nr 18;  kategorii klas IV-VI  
  • Wyróżnienie dla Marii Młodzińskiej z kl IV c w II Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Gracja – Recytacja „Jan Paweł II – poeta i patriota” organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową i Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Elblągu. 
  • II miejsce dla Elizy Stodulskiej – klasa IV c i Kingi Stodulskiej - kl VI a  w Konkursie plastycznym pt.: Projekt banera promującego elbląskie „POLA NADZIEI”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie na rzecz Hospicjum Elbląskiego, a współorganizatorem Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”
  • I miejsce  dla Aleksa Tyburcy, ucznia klasy Vc  w XIX Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Religijnej  "Drogami świętego Jakuba" 
  • II miejsce dla SP 14 w  Konkursie „ Gorączka złota” organizowanym przez PCK
  • Kinga Rabęda kl. I c – wyróżnienie w Diecezjalnym Konkursie Religijnym "Drogami świętego Jakuba" kategoria: plastyczna
  • I miejsce w Diecezjalnym Konkursie Religijnym  "Drogami świętego Jakuba" kategoria: piosenka pielgrzymkowa - Zespół kl. III b :Maja Jurkiewicz, Wojtek Mróz, Julia Gburzyńska, Karolina Bączek, Oliwia Brzozowska, Oliwia Rekowska
  • Wyróżnienie dla SP 14 w XIX Finale Konkursu na selektywną zbiórkę surowców wtórnych
  • zespół klasy II A /Kinga Szczęsnowicz, Martyna Bułak, Zuzanna Haufa, Magdalena Sokołowska,Natali Litwin,ALeksandra Gawenda/- I miejscew Międzyszkolnym Konkursie Pieśni Religijnej "Pieśnią Słwaimy Maryję"
  •  Zuzanna Łukaszewska- wyróżnienie w miejskim konkursie "Wesoła kartka wielkanocna" 
  • Damian Seredyn z kl. 6a- laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla szkół podstawowych
  • Marek Szot z kl. 6 a- finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych
  • Damian Seredyn z kl. 6 a- awans do Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla szkół podstawowych
  • Marek Szot z kl. 6 a- awans do Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych
  • Sandra Mrochem z kl.6 a- wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym;
  •  I miejsce w międzyszkolnym konkursie plastyczno- literackim nt. "Jestem bezpieczny na drodze", kategoria - hasło, w ramach programu "Żyj, ucz się i baw bezpiecznie" uczennica klasy IIa: Magdalena Sokołowska
  • II miejsce oraz nagroda publiczności w "Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek"- zespół klasy 2a: Magdalena Sokołowska, Kinga Szczęsnowicz, Martyna Bułak, Zuzanna Haufa, Natalia Litwin, Justyna Tacka,Aleksandra Gawęda
  • Joanna Lisiecka kl. I a - wyróżnienie w "Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek". 
  • Michał Orłowski kl. III a - wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie "Biblia i przypowieści biblijne" : biblijne" ; 
  • I miejsce w konkursie ekologiczno- przyrodniczym organizowanym przez SP23 reprezentacja szkoły: Aleks Polcyn , Julia Gburzyńska z klasy 3b oraz Kacper Pryłowski z klasy 3 a. 
  • III miejsce w Konkursie Matematycznym "Mrówa" uczniowie klasy 3a: Kacper Pryłowski i Michał Orłowski i uczeń klasy 3b Aleks Polcyn
Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Znajdź nas na Facebooku
Powered by Kopage
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem
Powered by Kopage