„W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz, starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz.”
/ Krystyna Wodnicka /
Kto jest najważniejszy w bibliotece?
  Bez obecności kogo - każda, nawet najlepiej wyposażona biblioteka jest martwa?
 Czytelnik- to w bibliotece osoba najważniejsza!

Oferujemy naszym czytelnikom księgozbiór liczący ponad 5500 woluminów. Większość z nich stanowi literatura piękna dla dzieci i młodzieży. W bibliotece znajduje się też bogaty zbiór literatury popularnonaukowej. Lektury dla klas I-VI wydzielone są na odrębnych regałach. Zbiory biblioteki są cały czas powiększane.
Księgozbiór jest podzielony na następujące działy:
1. Literatura piękna
B - baśnie, legendy i podania
Bw - bajeczki, wierszyki, opowiadania dla najmłodszych
H - powieści i opowiadania historyczne
Ob - powieści i opowiadania obyczajowe
P- powieści i opowiadania przygodowe, podróżnicze
Prz - powieści i opowiadania przyrodnicze
Pd- poezja, dramat
F- powieści i opowiadania fantastyczne
K- komiksy
2. Lektury (ułożone według klas)
3. Księgozbiór podręczny- encyklopedie, słowniki, atlasy
4. Literatura popularnonaukowa- pozycje z zakresu filozofii, psychologii, historii, przyrody, religii, biologii, geografii, techniki, językoznawstwa, nauki o literaturze, chemii, matematyki, sztuki, sportu, rozrywki ułożone według Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej
5. Księgozbiór dla nauczycieli- obejmuje literaturę pedagogiczną, psychologiczną oraz pozycje metodyczne

Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów, w naszej bibliotece zapewniono czytelnikom wolny dostęp do półek, co umożliwia bezpośredni kontakt ze zbiorami, bez konieczności korzystania z katalogów bibliotecznych i pomocy bibliotekarza. Czytelnik staje się bardziej samodzielny. Wolny dostęp do zbiorów umożliwia ponadto pobieżne poznanie treści książki, lepsze wykorzystanie zbiorów, oszczędność czasu czytelnika.
W bibliotece od 7 lat działa Koło Miłośników Książki. Należący do niego uczniowie wspomagają w pracy nauczyciela bibliotekarza pełniąc dyżury w bibliotece podczas przerw, pomagają przygotowywać gazetki, konkursy, imprezy biblioteczne oraz opiekują się księgozbiorem.

Do zadań Koła Miłośników Książki należy m.in.:
● pomoc i doradzanie przy wyborze książek młodszym czytelnikom,
● poznawanie tajników pracy bibliotecznej,
● rozwijanie własnych zainteresowań czytelniczych i uzdolnień twórczych,
● podejmowanie działań służących promocji książki w szkole i środowisku,
● wdrażanie do samodzielnego korzystania ze zbiorów biblioteki.
UWAGA!!!
W naszej bibliotece prowadzona jest akcja:
● „Podaruj książkę bibliotece szkolnej!”- Jeśli masz w domu książkę, której już nie czytasz, przynieś ją do biblioteki. Inne dzieci chętnie ją przeczytają! Podaruj książkom drugie życie! U nas znajdą nowych czytelników.

KONKURSY, UROCZYSTOŚCI I IMPREZY CZYTELNICZE W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

Konkursy, imprezy i uroczystości
klasa
termin