Zajecia pt. Dobrze zrobisz mówiąc o tajemnicach ktore Cie niepokoją - pierwszaki dowiedziały sie czym właściwie jest tajemnica , ale rownież tego ze nie każda tajemnica moze byc dochowana i kiedy cos nas niepokoi musimy o tym powiedzieć zaufajej osobie . Dzieci wykonały drzewo zaufanych osób, a na koniec mogły samodzielnie zdecydować czy jest to dobra czy zła tajemnica.

Klasa 2c realizowała kolejną tematykę z cyklu zajęć CHROŃMY DZIECI:
Emocje znam, nazywam, rozpoznaję.
Dziś uczniowie nauczyli się nazywać i rozpoznawać emocje, które najczęściej przeżywamy.
To ważny temat. Każda emocja jest ważna – nie ma złych i dobrych emocji. Są jednak
takie, które lubimy i takie, których nie lubimy – wtedy mówimy o nich, że są trudne.
Emocje dają nam informację, jak się czujemy, czasem podpowiadają nam, co mamy
robić, dlatego warto je znać.

​​Na zajęciach w klasie 2a, w ramach programu "Chronimy dzieci", uczniowie uczyli się rozpoznawać i nazywać emocje pozytywne bądź negatywne. Dzieci odgrywały scenki z pacynkami, które obrazowały różne nastroje. Było dużo śmiechu, ale też i trochę zadumy nad tym, dlaczego czujemy złość, gniew, a innym razem szczęście...

Tym razem temat zajęć w ramach programu "Chronimy dzieci" brzmiał „ Mówię głośno na co się nie zgadzam”. Uczniowie poznali trzy bardzo ważne zasady, które należy zastosować kiedy czujemy, że ktoś chce zrobić nam krzywdę, albo też widzimy, że ktoś krzywdzi inną osobę.
Trzy bezpieczne zasady poznane przez uczniów na zajęciach to:
1 zasada- głośno mówię „Nie”
2 zasada- szybko odchodzę
3 zasada- mówię komuś dorosłemu o tym co się stało

Zajęcia w klasie pierwszej w ramach programu "Chronimy dzieci" - dzieci dowiedziały się, że o tym, czy ktoś jest wesoły, smutny, czy też może zły decydują nasze EMOCJE. Poznały również postacie, które będą towarzyszyły podczas zajęć, a na koniec mogły przed lustrem poćwiczyć śmieszne miny symbolizujące daną emocję. Podczas zajęć zdecydowanie u dzieci przeważała radość

Nasza szkoła bierze udział w programie "Chronimy Dzieci".
Chronimy Dzieci to program profilaktyki przemocy wobec dzieci, którego autorem i koordynatorem jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.
Aby placówka uzyskała certyfikat szkoły "Chronimy Dzieci" musi spełnić następujące kryteria
1. ustanowienie i wprowadzenie w życie Polityki ochrony dzieci przed krzywdzeniem i zapewnienia im bezpieczeństwa.
2. Monitorowanie swoich pracowników w celu zapewnienia im bezpieczeństwa
3. Zapewnienie swoim pracownikom edukację w zakresie ochrony dzieci przed krzywdzeniem i pomocy dzieciom w sytuacjach zagrożenia.
4. Oferowanie rodzicom/opiekunom edukację w zakresie wychowania dzieci bez przemocy oraz ochrony ich przed przemocą i wykorzystywaniem
5. Oferowanie dzieciom edukację w zakresie praw dziecka oraz ochrony przed zagrożeniami przemocą i wykorzystywaniem.
6. Monitorowanie i okresowe weryfikowanie zgodności prowadzonych działań z przyjętymi zasadami ochrony dzieci.