Maluchy z pierwszej klasy dowiedziały sie czym jest kula plazmowa... to dopiero było zdziwienie kiedy mogły dotknąć kuli i zobaczyć co się wtedy dzieje 😉 podczas zajęć uczniowie uczniowie mogli również sprawdzić czy przez nasze ciało przechodzi prąd ... taaak przechodzi przechodzi , zobaczcie fotki 😉 dziękujemy Panie Pawle za super zajęcia

Akcja ulotki dla mieszkańców "Oszczędzajmy energię elektryczną" cieszyła się dużym zainteresowaniem, a przede wszystkim radością pierwszaków

Wizyta ratowników medycznych klasa 1a oraz 2c

Spotkanie z ratownikami medycznymi prawującymi w wojsku. Dowiedzieliśmy się czym się na co dzień zajmują.. jaka ciężka bywa ich praca, ale przy okazji Panowie opowiedzieli nam o zagrożeniach związanych z nieodpowiednim użytkowaniem energii elektrycznej, a na koniec mogliśmy przypomnieć sobie jak należy prawidłowo udzielać pierwszej pomocy no i co dla nas najciekawsze- mogliśmy wejść zobaczyć jak wygląda WOJSKOWA karetka

Z prądem nie ma żartów! Dzieci z klasy pierwszej robiły plakaty na temat : czego nie należy robić z prądem .

Klasa pierwsza była na wycieczce w bardzo ciekawym miejscu - było to Centrum Dowodzenia energia elektryczna ... dzieci dowiedziały sie czym jest prąd, a nawet mogły go usłyszeć ... tak tak mogły go usłyszeć wiedza rownież na jaki numer możemy dzwonic w razie gdyby zabrakło w domu prądu , a na koniec dzieci odwiedziły bardzo ważne miejsce w tym budynku - całe centrum dowodzenia ! To wlasnie tam pracują ludzie którzy widza każdy punkt w naszym mieście w którym jest prąd , to dopiero jest praca ! Bardzo dziękujemy za tak miłe przyjęcie

My pierwszaki wiemy jaki znak informuje o tym ze tu jest prąd ! Dotykać nie możemy !

Urządzenia elektryczne w naszym domu;) a przy tej okazji troche eksperymentowaliśmy z suszarka do włosów

Elektryzujące balony

Od łuczywa do żarówki

Na co dzień każdy z nas ma do czynienia z energią elektryczną, lecz nie każdy wie jak możemy ją wykorzystać aby nie szkodzić środowisku, ale przede wszystkim sobie. Dzieci w wieku szkolnym nie zawsze są uświadamiane czym jest prąd, jak możemy go wykorzystać, jakie mamy z niego korzyści, ale także jakie może nieść niebezpieczeństwo. Pisząc projekt pomyślałam przede wszystkim o najmłodszych uczniach naszej szkoły. Maluchy nie zawsze zdają sobie sprawy z wielu rzeczy, dlatego powstał ten projekt, to on ma nauczyć dzieci tego jak możemy wykorzystywać energię, do czego jest nam potrzebna w życiu, a może tego czy możliwe byłoby życie bez elektryczności? Tego dowiedzą się podczas zajęć prowadzonych w klasie, ale także podczas spotkań z ciekawymi gośćmi, którzy na ten temat mogą powiedzieć nam najwięcej.
Głównym celem projektu jest propagowanie wiedzy z zakresu bezpiecznego i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej, w tym źródeł jej wytwarzania, roli w codziennym życiu, niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą nieprawidłowe korzystanie z urządzeń elektrycznych czy nierozważne zachowanie w pobliżu obiektów energetycznych.
Edukacja poprzez zabawę jest dla dzieci szansą na poznanie ważnych dla nich zagadnień, ale przede wszystkim kształtuje u nich ciekawość świata. Dzięki projektowi uczniowie mają okazję odkryć fascynujący świat energii elektrycznej, zdobyć nie tylko cenną wiedzę, ale także przekonają się że nauka o prądzie nie musi być wcale nudna.
Projekt „O prądzie wszystko wiemy – bezpiecznie się czujemy” bierze udział w konkursie „Planeta energii” organizowanym przez Grupę ENERGA.
Główne cele projektu :
• Propagowanie wiedzy z zakresu bezpiecznego i racjonalnego wykorzystania energii elektrycznej
• Uświadomienie dzieciom czym jest energia elektryczna
• Uświadomienie jakie korzyści daje nam energia elektryczna
• Zachęcanie do segregowania elektrośmieci
• Poznanie zagrożeń związanych z nieprawidłowym użytkowaniem energii elektrycznej