"Zatorska Majówka- 2016" wyjątkowo w czerwcu
     W czwartek, 2 czerwca 2016 r.,  w naszej szkole odbył się festyn rodzinny. Miło nam było powitać w naszych progach uczniów wraz z rodzicami, zaproszonych gości oraz mieszkańców osiedla. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Pani Dyrektor K. Pierzyńska- Czujwid a całość poprowadziła Pani wicedyrektor K. Jonakowska. Jak co roku można było liczyć na wiele atrakcji m.in. konkurs karaoke, gry, zabawy, zagadki i rebusy, podczas których można było zdobyć ,,zatorzaki” i wymienić je na ciekawe nagrody. Wielu emocji dostarczył mecz piłki nożnej- Policja kontra Straż Pożarna oraz mecz piłki siatkowej- absolwenci kontra rodzice. Nie zabrakło również kącika ze ,,słodkościami”. Wybór był naprawdę imponujący. Amatorzy słodkości mogli delektować się pysznymi goframi i smakiem waty cukrowej.  Wypieki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i wielką trudnością okazał się wybór najlepszego z ciast. Nagrodzono więc kilka z nich. Nie zabrakło również poczęstunku dla amatorów kiełbasek z grilla.
  Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko pani J. Nasiłowskiej oraz A. Marchlewicz, które z wielką precyzją malowały wzory na twarzach nie tylko najmłodszych dzieci.
  Rodzice, uczniowie i nauczycieli mogli spróbować swoich sił w konkursie ortograficznym ,,Mistrz Ortografii 2016” przygotowanym przez p. B. Mazurowską, B. Tuzimek oraz E. Wityk
  Na festynie nie zabrakło akcentu związanego z realizacją przez naszą szkołę projektów ERASMUS+ „Mobilność kadry edukacji szkolnej” oraz ,,Safe School”. W ramach tych projektów przygotowana została wystawa ,,Poznaj Wielką Brytanię” oraz ,,Miasteczko ruchu drogowego”, w którym dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności bezpiecznego poruszania się po drogach na rowerze.
„Zatorska Majówka"- 2015

29 maja w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu odbyła się „Zatorska Majówka” zorganizowana przez Radę Rodziców i nauczycieli. Imprezę uroczyście otworzyła p. dyrektor K. Pierzyńska- Czujwid. Wśród atrakcji tegorocznego festynu można wyliczyć: mecz piłki nożnej- Policja kontra ojcowie uczniów „czternastki” (wygrana ojców), mecz piłki siatkowej- nauczycielki kontra matki (wygrana nauczycielek) oraz pokazy tańców w wykonaniu uczniów klas trzecich i rodziców. Stacje zabaw zręcznościowych i umysłowych (m. in. szachy, pierwsza pomoc) cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Działająca kawiarenka z fantastycznymi ciastami, przygotowanymi na tę okazję przez rodziców, zadowoliła podniebienia nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Nie zabrakło też grilla z kiełbaskami oraz słodkości w postaci lodów i waty cukrowej. Była fantastyczna atmosfera, sprzyjająca aura i świetna muzyka. W ramach „Zatorskiej Majówki” odbył się również konkurs ortograficzny pod hasłem „Mistrz ortografii2015 ”. 29 osób postanowiło stawić czoła zawiłościom języka polskiego. Byli wśród nich nasi uczniowie, nauczyciele i rodzice. Dyktando zostało opracowane na podstawie tekstu prof. zw. dr. hab. Jerzego Podrackiego. Organizatorkami ortograficznych zmagań były: Beata Mazurowska, Beata Tuzimek i Ewa Wityk.

Tytuły MISTRZÓW ORTOGRAFII 2015 zdobyli:
- w grupie nauczycieli Pan Dariusz Dudziński- nauczyciel języka angielskiego,
- w grupie rodziców Pan Mariusz Knauber,
- w grupie uczniów Marek Szot z klasy VI a.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili. W trakcie festynu odbył się także konkurs na najsmaczniejsze ciasto. Wyróżnienia otrzymały następujące mamy:  Pani Karolina Skotnicka, Pani Monika Maślińska, Pani Elżbieta Zielińska

Zatorska Majówka pod hasłem „Od juniora do seniora”- 2014

Tegoroczna Zatorska Majówka w naszej szkole- pod hasłem: „Od juniora do seniora” 27 maja upłynęła w fantastycznej atmosferze biesiadnej zabawy. Imprezę uroczyście otworzyła p. dyrektor K. Pierzyńska- Czujwid oraz zespół ludowy, działający przy szkole, w przyśpiewkach biesiadnych. Tyle atrakcji podczas tegorocznego festynu dotąd nie było. Stacje zabaw zręcznościowych i umysłowych cieszyły się ogromnym zainteresowaniem naszych uczniów oraz rodziców. Kto nie miał ochoty na tego rodzaju zabawę, mógł porzeźbić w glinie lub poprawić swój image, fundując sobie tatuaż. Dla spragnionych wrażeń artystycznych przygotowaliśmy pokaz tańców latynoamerykańskich- pary tanecznej z Centrum Tańca „ Promyk” w Elblągu oraz tańca zumba. Działający przy naszej szkole szczep harcerski porwał swoimi propozycjami licznie zgromadzonych gości, np. w puszczaniu gigantycznych baniek, warsztatach bębniarskich oraz w mini koncercie piosenki harcerskiej. Dla pracowitych i utalentowanych uczniów nadeszła pora na nagrody, bowiem wręczono dyplomy laureatom licznych konkursów przyrodniczych oraz z wiedzy dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym (organizator WORD). Jak co roku, o Puchar Dyrektora Szkoły zmierzyli się w meczu piłki nożnej, niezawodni funkcjonariusze Policji Miejskiej i Straży Pożarnej w Elblągu. Dla zainteresowanych podaję wynik: 5:4 dla Straży. W przerwie meczu zaprezentowały się czirliderki. Działająca kawiarenka, z fantastycznymi ciastami, przygotowanymi na tę okazję przez rodziców, zadowoliła podniebienia nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Nie zabrakło też grilla z kiełbaskami. Na majówkę przybyli licznie dziadkowie, rodzice, nasi uczniowie oraz absolwenci tej szkoły. Głównym celem majówki była integracja środowiska rodzinnego, budowanie trwałych więzi rodzinnych oraz inicjowanie dobrej wspólnej zabawy. Należy też wspomnieć o wspaniałym belferski gronie, „tym, co w pocie czoła, wymyślało znoje”. Majówce towarzyszyła świetna muzyka, profesjonalnie prowadzona przez naszych anglistów, również DJ-ów koncertu karaoke. Dziękujemy za przybycie na festyn zaproszonym gościom, uczniom, absolwentom, rodzicom, kadrze nauczycielskiej oraz sponsorom festynu. A przyszłym roku: znów…Oj, będzie, będzie zabawa, będzie się działo…

Echa "Zatorskiej Majówki 2014" w prasie