"Wznoszenie upaja, upadek trzeźwi.
Najczęstszą przyczyną naszych klęsk i sukcesów nie są inni ludzie, ale my sami."
(S.Pacek)

W marcu w Szkole Podstawowej nr 8 w Elblągu odbył się II Międzyszkolny Konkurs Logopedyczny. Uczestnicy mieli za zadanie napisać „Logopedyczne opowiadanie”, czyli wymyśloną przygodę „Życzliwej Żanetki” lub „Rozsądnego Roberta”. W pierwszym przypadku należało użyć jak najwięcej wyrazów z głoską „ż/rz”, a w drugim - z głoską „r”. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowała Maria Młodzińska z klasy VI c, która za swoją Bajkę o rozsądnym rycerzu Robercie Marudzie, co piękną Rozalindę od porwania uratował i dzielnym rycerzem Robertem de Bohaterros został otrzymała I miejsce.

 

 
Bartosz Wiktoruk z klasy 2a to złoty medalista Ogólnopolskiej Stypendiady Wczesnoszkolnej w konkursie matematycznym- I miejsce! Wielki sukces i gratulacje!
Nasze "Orły" z klasy 2a, które zdobyły wyróżnienia w Ogólnopolskiej Stypendiadzie Wczesnoszkolnej, w konkursie "Plastuś"- Zuzanna Sielska, Julia Chochel i Anna Paczkowska. Wielkie brawa!
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny " Najpiękniejsza zakładka do książki" - Anna Paczkowska kl.IIa - wyróżnienie.
Międzyszkolny Konkurs Logopedyczno -Plastyczny " Łamańce językowe w znanych wierszach dla dzieci"- nagroda specjalna- Damian Kodzis, I miejsce- Klaudia Nadolska, wyróżnienia- Lena Zielińska, Bartosz Wiktoruk. Wszyscy laureaci są z klasy II a
Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Techniczny " Ozdoba świąteczna" - Anna Paczkowska kl.IIa - I miejsce, Lena Zielińska kl.IIa - wyróżnienie.
     
    Zuzanna Sielska, z klasy 2 a zajęła I miejsce w VII Mikołajkowym Turnieju Judo Tomita CUP, w kategorii wagowej-21 kg.
    MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO – LITERACKI „JESTEM WIDOCZNY – JESTEM BEZPIECZNY NA DRODZE”
    I MIEJSCE: KLAUDIA NADOLSKA Z KLASY 2 A W KATEGORII - OPOWIADANIE I III MIEJSCE: ZUZANNA SIELSKA Z KLASY 2 A W KATEGORII- WIERSZ
       
      Miejski Konkurs Plastyczny „ Dzieci mają swoje prawa ”

      I miejsce- Julia Chochel z klasy 2 a, II miejsce- Anna Paczkowska z klasy 2 a, wyróżnienie- Klaudia Nadolska z klasy 2 a
         
        I miejsce w  Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno - Literackim "Psy i koty-nasi przyjaciele" w kategorii opis
        i opowiadanie - Anna Paczkowska z klasy 2a i Bartosz Wiktoruk z klasy 2a,
        II miejsce- Klaudia Nadolska z klasy 2a. 
         
         
        Ogólnopolska Olimpiada "Olimpusek" z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej
        Laureaci z klasy I a: Bartosz Wiktoruk, Zuzanna Sielska, Miłosz Litwin, Joanna Stankiewicz, Klaudia Nadolska i
        AnnaPaczkowska
        Ania Paczkowska z klasy I a otrzymała wyróżnienie
        w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Kwiaty dla naszych mam"
         
        • II miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym "10 zasad bezpiecznego Internetu"- Aleks Tyburcy 6c
        • wyróznienia w międzyszkolnym konkursie plastycznym "10 zasad bezpiecznego Internetu"- Piotr Banach 6c i Marcin Bajkowski 6b
        • III miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie „Czwartoklasiści przepisy znają i je przestrzegają”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 19
        Uroczysta gala zakończenia XX konkursu Religijnego Diecezji Elbląskiej
        pt. ”Patron dzieł miłosierdzia– św. Wincenty a Paulo”. 
        Nasi uczniowie zajęli: 
        I miejsce w kategorii mantaż słowno muzyczny w składzie : Oliwier Wildenhain, Kacper Hołody, Alan Wilenczyc,  Kinga Chabowska, Adrian Kokitko,
        Sebastian Witkowski, Magdalena Sokołowska, Martyna Bułak,  Natalia Litwin, Antonina Bogusławska, Wiktoria Chudzik
        II miejsce w kategrorii plastycznej zdobyła Julia Tyburska
        IV miejsce w kategorii wiedza zdobył Aleks Tyburcy
         



        W czwartek - 19 maja, w Szkole Podstawowej nr 12 odbył się finał XX jubileuszowego Konkursu selektywnej zbiórki surowców wtórnych. Wśród nagrodzonych znalazła się również nasza szkoła, która zdobyła wyróżnienie! Nagrodę-bon o wartości 700zł, odebrały uczennice klasy I a- Joanna i Katarzyna Stankiewicz. Gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy przez cały rok systematycznie zbierali surowce wtórne!
           

          Uczeń klasy IIIb Sielski Jakub otrzymał wyróżnienie za wynik w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny", uzyskał 93,75 punktów. Brawo!!!
          III miejscew Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej organizowanym przez Niepubliczną
          Szkołę Podstawową i Oddział Przedszkolny im. Kaprów Polskich w Suchaczu uczennice klasy 3A: Magdalena Sokołowska, Ola Gawenda, Martyna Bułak i Natalia Litwin
          • Aleks Tyburcy  kl VI c -  4 miejsce w XX Konkursie Religijnym Diecezji Elbląskiej. Etap diecezjalny – konkurs wiedzy pt. ,,Patron Dzieł Miłosierdzia – święty Wincenty a Paulo”.
          Certyfikat "WIEMY JAK! Nowe technologie w szkole."
          • I miejsce w diecezjalnym konkursie montaż słowno muzyczny pt. " Patron Dzieł Miłosierdzia- św. Wincenty a Paulo zajęli uczniowie kl. II c:  Wiktoria Chudzik, Kinga Chabowska, Antonina Bogusławska, Oliwier Wildenhain, Kacper Hołody, Alan Wilenczyc, Adrian Kokitko, Sebastian Witkowski oraz III a Magda Sokołowka, Martyna Bułak i Natalia Litwin,
          • II miejsce w diecezjalnym konkursie plastycznym pt." Patron Dzieł Miłosierdzia- św. Wincenty a Paulo zajęła Julia Tyburska z kl. I c. 
             

             
            • Aleks Tyburcy z klasy VI c zajął I miejsce w międzyszkolnym konkursie pt.: "Magiczne miejsca naszej ojczyzny", 
            • III miejsce w ogólnopolskim konkursie pt.: "W trosce o nasze bezpieczeństwo"
            A oto nasze "ORŁY" z klas młodszych...
            W VI Powiatowym Konkursie Matematycznym "Mrówa"
            tytuł Mistrza Matematyki otrzymał Jakub Sielski z klasy III B
            Ogólnopolska 
             
            konkurs ortograficzny "Ortografek"
            I miejsce- Zuzanna Łukaszewskakl.3B
            II miejsce- Natalia Litwin kl.3A
            II miejsce- Magdalena
            Sokołowska kl.3A
            wyróżnienie:
            Jakub Sielski kl.3B
            i Martyna Bułak kl.3A
            Stypendiada
             
             
            konkurs czytelniczy "Abecadło"
            wyróżnienie uczennice kl. 3A:  
             
            Aleksandra Gawenda, 
            Natalia Litwin, 
            Martyna Bułak, 
            Magdalena Sokołowska
            konkurs plastyczny "Plastuś" wyróżnienie:
            Kinga Paszkowska kl.3A
            Wczesnoszkolna
             
             
            konkurs matematyczny "Plusik"
            wyróżnienie: 
             
            Jakub Sielski kl.3B
            Natalia Litwin kl.3A
            Martyna Bułak kl.3A
            Magdalena Sokołowska kl.3A
            Paweł Janiszewski kl.3A
             
            • Paweł Kozik uczeń kl. III b zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie pt. "Biblia i przypowieści biblijne"
            • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny - „Mój zwierzęcy przyjaciel. Kocham, nie porzucam"- nagroda - Bartosz Wiktoruk z klasy I A
            • VI Mikołajkowy Turniej Judo dla Dzieci Tomita Cup – I miejsce- Zuzanna Sielska z klasy I A
             
             
            • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny – „ Robimy aniołki z wielką rozkoszą, bo one nam szczęście przynoszą” - wyróżnienie - Anna Paczkowska i Zuzanna Sielska z klasy I a
            • Wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Legendy elbląskie " . uczniowie  klasy I a - Alan Brzezicki, Inez Łaskowska, Błażej Sadkowski, Konrad Skonieczny, Klaudia Nadolska
            ROK SZKOLNY 2015/2016
            • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny - „Legendy elbląskie " - wyróżnienia  - Alan Brzezicki, Inez Łaskowska,  Błażej Sadkowski,  Konrad Skonieczny, Klaudia Nadolska, wszyscy uczniowie z klasy I „a”
            • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny - „Czyste Wody -Zdrowe Ryby" - wyróżnienie  - Klaudia Nadolska z klasy I „a”
            • Międzyszkolny Konkurs Plastyczno- Literacki  - „Jestem widoczny - jestem bezpieczny na drodze”- I miejsce w kategorii plastycznej - Bartosz Wiktorukz klasy I „a”
            •  Międzyszkolny Konkurs Plastyczno – Literacki „Jestem widoczny – jestem bezpieczny na drodze”- III miejsce: Magdalena Sokołowska - SP 14./IIIa/- kategoria hasło
            • Międzyszkolny Konkurs Plastyczno – Literacki „Jestem widoczny – jestem bezpieczny na drodze”- I miejsce: Natalia Litwin - SP 14./IIIa/- kategoria hasło
            • III miejsce w turnieju piłki nożnej „O puchar Tymbarku” drużyna SP 14
            • Brązowy medal dla  Kacpra Filipczyka w Biegach Przełajowych klas VI- III miejsce w biegu chłopców klas VI na 800m
            ROK SZKOLNY 2014/2015
            •  Laureaci Ogólnopolskiej Stypendiady Wczesnoszkolnej
             konkurs czytelniczy
            III miejsce- Jakub Sielski- klasa II b 
            wyróżnienie- Natalia Litwin- klasa II a
             
             konkurs ortograficzny
             wyróżnienia- Jakub Sielski- klasa-II b, Maja Jurkiewicz- klasa III b, Kacper Pryłowski– klasa III a
              
            konkurs matematyczny
            I miejsce- Kacper Pryłowski- klasa III a,
            wyróżnienia- Nataia Litwin- klasa II a, Maja Jurkiewicz- klasa III b
            • Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej Olimpus:
            7. miejsce Piotr Banach (kl. V c)
            7. miejsce Jakub Kapitan (kl. V c)
            9. miejsce Aleksander Mikołajewski (kl. V c)
             
            • I miejsce w międzyszkolnym konkursie polonistycznym „W świecie baśni braci Grimm”- drużyny z kl. IV c w składzie: Maria Młodzińska, Damian Kokitko, Kordian Stolarowicz
            • Laureaci Ogólnopolskiej  Olimpiaday Wiedzy „Olimpusek” dla  klas I – III
             Klasy I
            -Chabowska Kinga kl.I c-miejsce VII
            -Vanessa Staniszewska kl.I b-miejsce IX
            -Rabęda Kinga kl. I c-miejsce XI
            -Gibas Jakub kl.I b- miejsce XI
            -Chudzik Wiktoria kl.I c-miejsce XI
            -Radzikowska Julia kl.Ib- miejsce  XIII
            -Głowińska Nicola kl.I b-miejsce XII
             Klasy II
            -Sokołowska Magdalena  kl.IIa – miejsce III -Litwin Natalia kl. IIa- miejsce IX -Bułak Martyna kl.IIa- miejsce XI Kozik Paweł kl.IIb- miejsce XII -Sielski Jakub kl.IIb -miejsce XIV
             J. angielski
            -Litwin Natalia kl.IIa- miejsce XII
             
            • III miejce dla Ameli Białkowskiej z kl IV c w I Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Maryjnej zorganizowanym przez SP nr 18;  kategorii klas IV-VI  
            • Wyróżnienie dla Marii Młodzińskiej z kl IV c w II Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Gracja – Recytacja „Jan Paweł II – poeta i patriota” organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową i Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Elblągu. 
            • II miejsce dla Elizy Stodulskiej – klasa IV c i Kingi Stodulskiej - kl VI a  w Konkursie plastycznym pt.: Projekt banera promującego elbląskie „POLA NADZIEI”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie na rzecz Hospicjum Elbląskiego, a współorganizatorem Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”
            • I miejsce  dla Aleksa Tyburcy, ucznia klasy Vc  w XIX Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Religijnej  "Drogami świętego Jakuba" 
            • II miejsce dla SP 14 w  Konkursie „ Gorączka złota” organizowanym przez PCK
            • Kinga Rabęda kl. I c – wyróżnienie w Diecezjalnym Konkursie Religijnym "Drogami świętego Jakuba" kategoria: plastyczna
            • I miejsce w Diecezjalnym Konkursie Religijnym  "Drogami świętego Jakuba" kategoria: piosenka pielgrzymkowa - Zespół kl. III b :Maja Jurkiewicz, Wojtek Mróz, Julia Gburzyńska, Karolina Bączek, Oliwia Brzozowska, Oliwia Rekowska
            • Wyróżnienie dla SP 14 w XIX Finale Konkursu na selektywną zbiórkę surowców wtórnych
            • zespół klasy II A /Kinga Szczęsnowicz, Martyna Bułak, Zuzanna Haufa, Magdalena Sokołowska,Natali Litwin,ALeksandra Gawenda/- I miejscew Międzyszkolnym Konkursie Pieśni Religijnej "Pieśnią Słwaimy Maryję"
            •  Zuzanna Łukaszewska- wyróżnienie w miejskim konkursie "Wesoła kartka wielkanocna" 
            • Damian Seredyn z kl. 6a- laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla szkół podstawowych
            • Marek Szot z kl. 6 a- finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych
            • Damian Seredyn z kl. 6 a- awans do Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla szkół podstawowych
            • Marek Szot z kl. 6 a- awans do Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych
            • Sandra Mrochem z kl.6 a- wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym;
            •  I miejsce w międzyszkolnym konkursie plastyczno- literackim nt. "Jestem bezpieczny na drodze", kategoria - hasło, w ramach programu "Żyj, ucz się i baw bezpiecznie" uczennica klasy IIa: Magdalena Sokołowska
            • II miejsce oraz nagroda publiczności w "Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek"- zespół klasy 2a: Magdalena Sokołowska, Kinga Szczęsnowicz, Martyna Bułak, Zuzanna Haufa, Natalia Litwin, Justyna Tacka,Aleksandra Gawęda
            • Joanna Lisiecka kl. I a - wyróżnienie w "Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek". 
            • Michał Orłowski kl. III a - wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie "Biblia i przypowieści biblijne" : biblijne" ; 
            • I miejsce w konkursie ekologiczno- przyrodniczym organizowanym przez SP23 reprezentacja szkoły: Aleks Polcyn , Julia Gburzyńska z klasy 3b oraz Kacper Pryłowski z klasy 3 a. 
            • III miejsce w Konkursie Matematycznym "Mrówa" uczniowie klasy 3a: Kacper Pryłowski i Michał Orłowski i uczeń klasy 3b Aleks Polcyn
            Strona zbudowana z Kopage
            ← Zbuduj swoją teraz
            Ta strona może korzystać z Cookies.
            Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

            OK, rozumiem lub Więcej Informacji
            Znajdź nas na Facebooku
            Powered by Kopage
            Informacja o Cookies
            Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
            OK, rozumiem
            Powered by Kopage